Spadki na GPW coraz mniejsze

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 14-06-2006, 17:51

Mimo nieśmiałych oczekiwań co do odbicia rynku podczas środowej sesji, inwestorzy kolejny raz byli świadkami spadków giełdowych indeksów. Na szczęście skala przeceny jak i również szerokość rynku okazały się jednak tym razem już zdecydowanie mniejsze co może wskazywać na stopniowe odzyskiwanie przez rynek kruchej równowagi.

Mimo nieśmiałych oczekiwań co do odbicia rynku podczas środowej sesji, inwestorzy kolejny raz byli świadkami spadków giełdowych indeksów. Na szczęście skala przeceny jak i również szerokość rynku okazały się jednak tym razem już zdecydowanie mniejsze co może wskazywać na stopniowe odzyskiwanie przez rynek kruchej równowagi.

WIG oraz WIG20 straciły zgodnie po 0,3 procent przy nieco mniejszych obrotach, które i tak zamknęły się sporą wartością 1,7 miliarda złotych. Bardziej selektywna podaż zdominowała notowania akcji spółek paliwowych. W trakcie notowań silnie na wartości traciły PKNOrlen, MOL oraz Lotos.

Ponadto słabo spisały się walory TVN, BRE Banku oraz Biotonu, który pomimo informacji o zdobyciu wraz ze swoją spółką zależną praw do produkcji i sprzedaży insuliny na całym świecie nie zdołał utrzymać zwyżki.  Z kolei decyzja WZA KGHM, która zatwierdzała 10 złotych dywidendy na akcje wyraźnie pomogła notowaniom KGHM, który wraz ze zwyżkującą na rynkach surowcowych miedzią zyskał ponad jeden procent.

Jeszcze większą zwyżką zakończyły notowania spółki telekomunikacyjne TPSA i Netia, których kurs wzrósł odpowiednio o 2,7 oraz 3,7 procent. Mimo zagrożenia utratą dużego kontrahenta jakim są Puławy i problemami samego prezesa spółki w kontekście działań ABW, prawie półtora procent na wartości zyskały akcje PGNiG. Po silnym środowym spadku spora zmienność gościła w trakcie notowań na papierach Elektrimu, których wartość ostatecznie wzrosła o dwadzieścia procent.

Również w gronie spółek o mniejszej kapitalizacji nastroje okazały się już bardziej spolaryzowane co zaowocowało silnymi wzrostami m.in. Unimilu, Artmana, Grajewa, Polnordu, Mostostali Export i Zabrze. Atmosfera niepokoju zdominuje bez wątpienia w ciągu najbliższych sesji poczynania inwestorów. Ostatnia w tym tygodniu sesja nie powinna przynieść jednak większych zmian z racji skromniejszej frekwencji giełdowych graczy.

Paweł Kubiakmakler DM BZ WBK S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Spadki na GPW coraz mniejsze