Spadki w USA przeniosły się na rynek azjatycki

Przemek Barankiewicz
28-08-2002, 09:11

Po słabych nastrojach konsumentów w USA i pesymistycznych wypowiedziach prezesa Intela, azjatyckie indeksy musiały spadać. Najwięcej stracili posiadacze akcji spółek z branży półprzewodników.

W Tokyo zniżce przewodziły papiery Tokyo Electron, Advantest i Kyocera, producentów sprzętu do tworzenia chipów. Bardzo słabe były też papiery Toshiby, drugiego na świecie producenta chipów. Craig Barrett, prezes Intela, nie oczekuje znacznej poprawy wyników w trwającym kwartale.

Na innych parkietach spadki koncentrowały się na tej samej branży. Na Tajwanie przeceniono papiery Hon Hai Precision, dostawcu części dla Intela oraz Via Technologies. W Singapurze mocno tracił kurs Chartered Semiconductor Manufacturing i ST Assembly Test Services.

Najgorsze od dziewięciu miesięcy nastroje amerykańskich inwestorów największy wpływ miały na parkiet w Hongkongu. Spadł tam m.in. kurs banku HSBC i Li&Fung, który dostarcza tanią odzież do USA.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadki w USA przeniosły się na rynek azjatycki