Spadkowy poniedziałek na Wall Street

opublikowano: 29-07-2013, 22:08

Słabo zaczęli nowy tydzień inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach.

Indeksy przez cały dzień pozostawały w czerwonych rejonach, zmniejszając miesięczną skalę swoich zysków, które w przypadku S&P500 są najwyższe od października 2011 r. Jak na razie wzrósł o około 5 proc. Od marca 2009 r. wskaźnik zyskał już 149 proc.
Tym razem niepokój inwestorów wzbudziły dane z rynku nieruchomości. Choć spadek indeksu podpisanych umów sprzedaży/kupna domów spadł mniej niż oczekiwali ekonomiści, jednak to niezbyt optymistyczny sygnał podkopujący.ostatni wzrost wiary w odbicie w tym segmencie rynku.

Część z publikowanych ostatnio danych okazuje się gorsza niż oczekiwaliśmy. Wydaje się, że przerwa we wzrostach na giełdach jest uzasadniona po silnych wzrostach w pierwszej połowie roku – ocenia Eric Teal, który pomaga zarządzać 5 mld USD aktywów jako szef inwestycyjny w First Citizens BancShares.

Słaby dzień odnotowali udziałowcy Perrigo. Producent leków sprzedawanych bez recepty zapłaci depozytariuszom ADR-ów irlandzkiej spółki Elan 16,50 USD w gotówce i akcjach za każdy papier, co analitycy Exane BPN Paribas uznali za zbyt wysoką kwotę. Łączną wartość przejęcia oszacowano na 8,6 mld USD.

Odmienne nastroje mieli akcjonariusze Omnicom. Kurs rósł momentami o ponad 3,3 proc. po informacji,  że spółka zgodziła się na fuzję z Publicis, w efekcie czego powstanie firma z przychodami rzędu 23 mld USD i wartości rynkowej szacowanej na 35 mld USD.

Na finiszu sesji indeks DJ IA notował przecenę o 0,24 proc. Wskaźnik S&P500 spadł o 0,37 proc. zaś Nasdaq zniżkował o 0,39 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadkowy poniedziałek na Wall Street