Spadła cena za dom Versace

Po niemal roku od wystawienia na sprzedaż, obniżona została cena za dom należący niegdyś do znanego projektanta Gianni Versace, który został w nim zastrzelony, donosi Bloomberg.

Posiadłość Casa Casurina położoną w Miami Beach na Florydzie można obecnie nabyć za 75 mln USD (cena wywoławcza). To o 50 mln mniej niż w czerwcu 2012 r.

Dom zlokalizowany przy 1116 Ocean Drive posiada m.in.  10 sypialni i 11 toalet, a jego łączna powierzchnia to 1800 m kw. W willi znajduje się również 16-metrowy pokryty mozaiką i 24-karatowym  złotem basen.

Casa Casurina został zbudowany w 1930 r.  przez architekta i filantropa Aldena Freemana. Na jego otwarciu występowała m.in. gwiazda operowa Mary Garden.

Versace kupił posiadłość w 1992 r. za „jedyne” 10 mln USD. Kolejne 33 mln wydał na remont i rozbudowę dodając m.in. południowe skrzydło, basen i ogród. W 1997 r. został zastrzelony na progu swojego domu przez Andrew Cunanana, który odebrał sobie życie dwa tygodnie później.

W 2000 r. nieruchomość została zakupiona przez obecnego właściciela Petera Loftina, założyciela i byłego prezesa Business Telecom. Sprzedaż zajmuje się biuro Coldwell Banker Real Estate.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Spadła cena za dom Versace