Spadła rentowność chińskich obligacji

opublikowano: 14-11-2018, 10:01

Chińskie obligacje państwowe zyskały w środę na wartości, w efekcie czego rentowność benchmarkowych 10-latek spadła do najniższego poziomu od kwietnia 2017 r. Wśród głównych przyczyn analitycy wymieniają oczekiwania związane z większym luzowaniem polityki monetarnej z uwagi na spowalniającą gospodarkę.

Rentowność obligacji państwowych z 10 letnim terminem wykupu obniżyła się o 2 punkty bazowe do 3,42 procent. Doszło do tego po publikacji szerokiej palety danych ekonomicznych w tym tygodniu - od wzrostu kredytów do sprzedaży detalicznej  - które nie sprostały prognozom ekonomistów. To rozbudziło spekulacje, że bank centralny może złagodzić politykę monetarną, aby wspomóc wzrost.

Obawy, że fundamenty są słabe, okazały się uzasadnione, biorąc pod uwagę najnowsze dane – ocenił Wu Sijie, starszy trader w China Merchants Bank w Szanghaju. 

Inwestorzy mają duże nadzieje na dalsze poluzowanie polityki pieniężnej, a niektórzy spodziewają się obniżenia stopy rezerw obowiązkowych w nadchodzących miesiącach, a nawet obniżenia referencyjnych stóp procentowych w przyszłym roku

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy