Spadły przychody i zyski Zastalu

KZ
opublikowano: 14-11-2008, 09:30

Zielonogórska firma odnotowała w trzecim kwartale 4,9 mln zł (spadek o 7 proc.) i 240 tys. zł zysku netto (spadek o 41 proc.). Firma odczuwa spowolnienie w branży budowlanej.

Jak wyjaśnia spółka, spadek sprzedaży nastąpił szczególnie w segmencie produkcji konstrukcji stalowych. Sprzedaż zrealizowana przez ten segment działalności w III kwartale stanowi 84% sprzedaży tego segmentu w II kwartale 2008 roku.

„W trzecim kwartale wyraźnie można było już odczuć ograniczenie napływu dużych zleceń dotyczących produkcji konstrukcji stalowych. Jednocześnie do obniżenia się wyniku na sprzedaży tego segmentu przyczyniły się także trudności organizacyjne z jakimi musi się borykać Zakład Konstrukcji Stalowych. Trudności w pozyskaniu pracowników o odpowiednich kwalifikacjach powoduje koniecznośc ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wydłużającym się czasem realizacji przyjętych zleceń” – napisano w raporcie.

Sprzedaż segmentu najmu w III kwartale w porównaniu do II kwartału 2008 roku wzrosła o 4%, jednakże zysk na sprzedaży tego segmentu w porównaniu do II kwartału jest mniejszy o 20%. Natomiast segment transportu w III kwartale wypracował zysk na sprzedaży pomimo zmniejszających się przychodów.

Narastająco po dziewięciu miesiącach roku przychody wynoszą 16,2 mln zł (+4,1 proc.), a zysk netto 4,1 mln zł (+122 proc.). Wysoka dynamika zysku to jednak konsekwencja zaksięgowania w pierwszym półroczy wysokich pozostałych przychodów operacyjnych, co jednorazowo zawyżyło zyski.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spadły przychody i zyski Zastalu