Specjaliści od nowotworów idą na giełdę

opublikowano: 07-12-2015, 22:00

Do 9 grudnia trwa budowa księgi popytu, dzień później rozpoczną się zapisy na akcje. Cel spółki OPEN to 10 mln zł.

Oferty publiczne spółek idących na NewConnect należą do rzadkości, podobnie jak oferty tej wielkości — zarząd Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pieńkowskiej (OPEN) liczy jednak, że interesująca branża przyciągnie inwestorów, co pozwoli na zdobycie kapitału na m.in. nowe technologie i rozbudowę placówki.

Oczekiwany zysk netto to 41 tys. zł w 2015 r. i po około 380 tys. zł w latach 2016-17. Największym akcjonariuszem OPEN jest województwo wielkopolskie (69,99 proc.).

— Dynamiczny rozwój spółki wymaga pozyskania dodatkowego finansowania. Dzięki temu możliwe będzie rozszerzenie zakresu działań ośrodka, inwestycja w nowe i specjalistyczne technologie oraz w sprzęt, zarówno diagnostyczny, jak i zabiegowy — mówi Dariusz Godlewski, prezes OPEN. Do kupienia jest 8,3 mln walorów po cenie maksymalnej 1,28 zł za sztukę.

Oferującym jest Dom Maklerski Capital Partners. OPEN od 1998 r. prowadzi działalność w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworówzłośliwych. Zajmuje się też edukacją i organizuje kursy dokształcające m.in. pielęgniarki środowiskowe. Firma posiada stacjonarną pracownię badań mammograficznych i mammobus. W 2014 r. zmieniono formę prawną ze spółki z o.o. na spółkę akcyjną.Firma na razie jest nierentowna.

W ubiegłym roku jej przychody wyniosły 5,7 mln zł, a w pierwszym półroczu tego roku 2,85 mln zł. Według prognoz, ten rok ma się zamknąć przychodami na poziomie 6,5 mln zł, w ciągu dwóch lat sprzedaż ma się podwoić.Oczekiwany zysk netto to 41 tys. zł w 2015 r. i po około 380 tys. zł w latach 2016-17.

Największym akcjonariuszem OPEN jest województwo wielkopolskie (69,99 proc.), które pojawiło się w akcjonariacie w 2013 r., a pozostałe akcje należą do fundacji Ludzie dla Ludzi, w której władzach zasiada Dariusz Godlewski. Od początku roku na NewConnect zadebiutowało 18 firm. Do segmentu „ochrona zdrowia” na małej giełdzie zaliczanych jest natomiast 20 firm, przy czym dwie (PCZ i Polfa) znajdują się w stanie upadłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu