Specjalny portal na wypadek skażenia środowiska

opublikowano: 24-06-2014, 00:00

AIG prowadzi serwis, dzięki któremu przedsiębiorcom łatwiej będzie poradzić sobie ze szkodą środowiskową.

Przedsiębiorcy, którzy mają ubezpieczenie środowiskowe EnviroPro AIG, mogą od niedawna korzystać ze specjalistycznego serwisu, który jest częścią programu PIER Europe. Jego celem jest głównie minimalizacja kosztów związanych z koniecznością wdrożenia działań naprawczych w przypadku szkody środowiskowej.

Program umożliwia m.in. dostęp do specjalistów, którzy zapewnią pomoc w przypadku skażenia środowiska. Program obejmuje każdy incydent, bez względu na jego rodzaj i skalę. Wsparcie specjalistów jest dostępne niezwłocznie po zaistnieniu zdarzenia, 24 godziny na dobę przez cały rok. Bezpośredni kontakt z odpowiednimi specjalistami można nawiązać za pośrednictwem platformy Contact Center, która umożliwia także bieżącą kontrolę podejmowanych działań. Serwis szkodowy obejmuje zarówno elementy prewencji, jak i działania minimalizujące skutki skażenia, usługi z zakresu konsultingu i inżynierii środowiska, a także wdrażanie działań naprawczych i prac czyszczących. Firmy mogą również liczyć na kontakt z organami ochrony środowiska i pomoc w odbudowie wizerunku spółki nadszarpniętego w wyniku skażenia. Ponadto uczestnictwo w programie uprawnia do skorzystania z preferencyjnych warunków finansowych związanych z usuwaniem skutków zanieczyszczeń. To specjalne stawki, wynegocjowane przez AIG, które obowiązują również, jeśli okaże się, że dane zdarzenie nie jest objęte polisą środowiskową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane