Spekulacje o interwencji przeceniają franka

opublikowano: 22-01-2020, 13:27

Szwajcarska waluta traci w środę na fali spekulacji o możliwej interwencji tamtejszego banku centralnego w celu osłabienia franka, donosi Reuters.

Pogłoski zdołały przebić niepokoje związane z nowym koronawirusem, które skierowały inwestorów w stronę bezpiecznych aktywów. 

Zobacz więcej

Franki szwajcarskie

Bloomberg

Notowania franka spadają zarówno wobec euro jak i dolara, zniżkując o przynajmniej 0,5 proc. W przypadku euro, szwajcarska waluta wyceniana była na około 1,0787 by następnie zmniejszyć skalę przeceny do 1,0767. W zeszłym tygodniu osiągnęła najniższą wartość od ponad 2,5 roku na poziomie 1,0729 franków. 

Szwajcarski Bank Narodowy ma interwencjonistyczne podejście do franka, starając się podnieść inflację w wysoce zorientowanej na eksport gospodarce.

Rzadko odnosi się i informuje o swojej polityce zarządzania walutą, ale inwestorzy używają tygodniowych danych dotyczących depozytów skarbowych jako swego rodzaju barometru, by oszacować, jak SNB był aktywny na rynkach walutowych.

Dane opublikowane w poniedziałek wykazały wzrost środków pieniężnych, które krajowe banki komercyjne przechowują w szwajcarskim banku centralnym.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu