Spółce BNP Paribas zabrakło elektryków

opublikowano: 31-08-2020, 22:00

Popularność aut elektrycznych pozytywnie zaskoczyła Arval Service Lease Polska. Dlatego rozbudowuje ofertę.

Od kwietnia do lipca 2020 r. należąca do BNP Paribas spółka Arval Service Lease Polska pozyskała najemców na całą dostępną pulę w pełni elektrycznego modelu Jaguar I-Pace. Oferta elektrycznych jaguarów była skierowana do klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w tym osób prowadzącychjednoosobową działalność gospodarczą.

Auta elektryczne pojawiły się w ofercie Arvala, by zbadać zainteresowanie klientów. Ta nowość zbiegła się w czasie z pierwszymi miesiącami pandemii COVID-19, okresem „społecznej kwarantanny” i niepewności dotyczącej sytuacji gospodarczej. Wbrew obawom o spowolnienie na rynku wynajmu długoterminowego spowodowane pandemią cała dostępna pula pojazdów została szybko zarezerwowana, zaś Arval zdecydował o wprowadzeniu do oferty kolejnych elektrycznych samochodów premium.

— Nie zakładaliśmy, że oferta elektrycznych aut premium tak szybko znajdzie najemców. Ponieważ test powiódł się bardzo dobrze, będziemy oferować klientom kolejne modele o podobnych parametrach — na początek Mercedesa EQC. Zainteresowanie elektrykami z wyższej półki wynika często z tego, że samochody te mają dużo większy zasięg niż tańsze modele. Warto zauważyć, że w całej Europie właśnie segment premium oraz auta elektryczne najlepiej broniły się przed spadkami sprzedaży związanymi z pandemią — mówi Radosław Kitala z Arval Service Lease Polska.

16 - tyle elektrycznych jaguarów wynajął w drugim kwartale 2020 r. Arval.

7321 - tyle samochodów o napędzie wyłącznie elektrycznym jeździ obecnie po polskich drogach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane