Spółka Adecco rekrutuje informatyków

opublikowano: 25-09-2018, 22:00

Modis Polska, należący do grupy Adecco, otworzył kolejne biuro w Polsce i rozpoczyna poszukiwania specjalistów IT. Na tym nie koniec.

Amerykańska spółka specjalizująca się w outsourcingu kompetencji IT zatrudnia nad Wisłą już ok. 50 osób. Drugie tyle zamierza zrekrutować, m.in. we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska otworzyła niedawno trzecie — po Krakowie i Warszawie — biuro w Polsce.

— Jeszcze w tym roku chcemy zatrudnić specjalistów IT. Kandydaci mogą liczyć na różnorodne, często międzynarodowe projekty, dające szansę ciekawego rozwoju a także szkolenia, podnoszące kompetencje — mówi Konrad Hrabia, dyrektor operacyjny Modis Polska.

Na Wrocławiu nie kończą się plany firmy. Ostatnio Modis, który ponad połowę z 200 biur na świecie ma dzisiaj w USA, wprowadził zmiany w koncepcji biznesowej. Ich konsekwencją jest m.in. systematyczne zwiększenie liczby oddziałów, także w Polsce.

— Wkrótce otworzymy biuro w Trójmieście. W planach mamy także rozwój ITO. Będzie się to wiązało ze stworzeniem centrum kompetencyjnego — informuje Konrad Hrabia.

Zmiana koncepcji biznesowej oznacza także zmianę profilu działania spółki.

— Do tej pory usługi oferowane przez Modis opierały się przede wszystkim na wsparciu klientów w procesach rekrutacyjnychna stanowiska IT. Nie chcemy być postrzegani jako agencja rekrutacyjna, ale jako firma technologiczna i doradcza — mówi przedstawiciel spółki.

Dodaje, że Modis Polska jest dopiero na etapie „rozwijania specjalistycznych i unikatowych kompetencji”, także takich, które wykraczają poza branżę IT. Spółka realizuje m.in. projekty konsultingowe związane z przetwarzaniem danych osobowych, polityką bezpieczeństwa informacji czy tematyką związaną z RODO.

Modis Polska należy do grupy Adecco, która jest obecna w 60 krajach.

 

4 Tyle oddziałów planuje wkrótce w Polsce mieć Modis Polska. Spółka zaczynała od Krakowa i Warszawy, od niedawna jest we Wrocławiu, a niedługo otworzy biuro w Trójmieście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane