Spółka IT chce wejść w gry VR

GSU
opublikowano: 17-06-2020, 11:31

Notowany na NewConnect Surfland Systemy Komputerowe (SSK) podpisał list intencyjny z VR Factory Sławomir Matul prowadzącą działalność w obszarze technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

Jak czytamy w komunikacie: „VR Factory planując dynamiczny rozwój zamierza w najbliższym czasie zmienić formę organizacyjną prowadzonej działalności poprzez jej wniesienie wraz z autorskimi prawami majątkowymi do gier rozrywkowych i aplikacji marketingowych VR, prawami do stron i domen internetowych oraz pozostałymi składnikami majątkowymi do spółki VRScreens”.

Teraz mają ruszyć negocjacje w sprawie połączenia SSK ze spółką VR Screens. 

„Podstawą podjętej decyzji jest przekonanie, że po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży producentów gier rozrywkowych i aplikacji marketingowych VR” – czytamy.

Planowany sposób połączenia to przeniesienie całego majątku VRScreens SSK w zamian za wydanie udziałowcom spółki VRScreens. Połączenie nastąpi po ustaleniu parytetu wymiany udziałów VRScreens na akcje SKK pod warunkiem wyrażenia zgody przez walne SSK oraz zgromadzenie wspólników VRScreens, po uprzednim wniesieniu do VRScreens autorskich praw majątkowych i pozostałych składników majątkowych VR Factory związanych z rozwojem i produkcją gier rozrywkowych i aplikacji marketingowych.

Na swojej stronie internetowej VR Factory informuje, że specjalizuje się w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz gier wykorzystujących technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości na takie platformy jak: HTC VIVE, Oculus, Microsoft VR/MR, PS4 VR, Mobile VR/AR). Spółka nei wymienia jednak konkretnych projektów. 

„Posiadanie zaplecza reklamowego pozwala VR Factory na tworzenie kompletnego produktu – od konceptu po przez produkcję a skończywszy na promocji i wsparciu sprzedaży” – czytamy w informacji o spółce. 

Zgodnie ze sprawozdaniami złożonymi w KRS w 2017 r. spółka nie wykazała przychodów, a w 2018 r. były one na poziomie 1 tys. zł. Raport za 209 r. nie jest jeszcze dostępny.

Warunki porozumienia mają zostać uzgodnione  do końca lipca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane