Spółka odrodzi się jak Feniks z popiołów? "Kupuj"

Kamil Zatoński
aktualizacja: 10-03-2017, 10:47

Marek Jurzec, analityk Domu Maklerskiego BDM, z optymizmem patrzy na perspektywy spółki Qumak w latach 2018-2020 ze względu na spodziewaną poprawę koniunktury w segmencie infrastruktury IT. Dlatego radzi kupować akcje spółki z ceną docelowa 7,74 zł.

Specjalista uważa, że już w 2017 r. powinny być widoczne pierwsze efekty restrukturyzacji spółki, co pozwoli na osiągnięcie dodatniego wyniku operacyjnego.

 - Dotychczasowe warunki rynkowe były dla Qumaka bardzo wymagające i wyraźnie odbiły się na raportowanych wynikach. W rezultacie w ostatnich kwartałach kurs spółki znajdował się w trendzie spadkowym, co sprowadziło jej wycenę na atrakcyjne według nas poziomy. Dlatego zdecydowaliśmy się na podniesienie zalecenia dla Qumaka do "Kupuj” - napisał w raporcie Marek Jurzec.

Analityk prognozuje, że w 2017 r. spółka zanotuje 479,6 mln zł przychodów, 6 mln zł EBITDA i 1,2 mln zł zysku netto, po 10,3 mln zł straty, szacowanej za 2016 r. W 2018 r. zysk netto ma wynieść 5,9 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Spółka odrodzi się jak Feniks z popiołów? "Kupuj"