Spółka Orange’a wygrała przetarg za ponad 100 mln zł

opublikowano: 09-12-2022, 13:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej o ponad 50 mln zł zwiększyło budżet przetargu na e-zdrowie i go rozstrzygnęło.

Gdy na początku października Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) otworzyło oferty w przetargu na wdrożenie e-usług w podmiotach leczniczych, które nadzoruje, wydawało się, że przetarg zakończy się fiaskiem. Jedyną ofertę złożyła firma Integrated Solutions z grupy Orange Polska, która wyceniła prace na 107,5 mln zł. Wartość oferty niemal dwukrotnie przekroczyła budżet zamówienia, który został ustalony na 54,5 mln zł. Wcześniej przetargiem interesowały się m.in. firmy Gabos Software, Pentacomp i CompuGroup Medical, które składały odwołania na zapisy dokumentacji przetargowej.

Przetarg finansowany jest z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w ramach projektu, którego łączny budżet to 68,6 mln zł. Niewiele wskazywało, że MON zdecyduje się podwyższyć budżet na tyle, żeby móc rozstrzygnąć przetarg. Tym samym blisko 70 mln zł finansowania z funduszy unijnych zawisło na włosku.

MON poinformowało właśnie, że jako najkorzystniejszą wybrało ofertę Integrated Solutions, co oznacza, że zdecydowało się zwiększyć budżet przetargu.

Przedmiotem zamówienia jest stworzenie oraz wdrożenie platformy e-usług, która będzie odpowiedzialna za dostarczenie m.in. e-rejestracji czy udostępnianie elektronicznej dokumentacji medycznej.

766 mln złTyle przychodów wypracowała w 2021 r. Integrated Solutions...
10,6 mln zł

... a tyle zysku miała w ubiegłym roku informatyczna spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane