Spółka PGE wsparła szpital

opublikowano: 30-09-2018, 22:00

PGE Energia Ciepła, poprzez swoją fundację, przekazała pieniądze szpitalowi w Wodzisławiu Śląskim.

Należący do samorządu powiatowego szpital w Wodzisławiu Śląskim otrzymał od fundacji PGE Energia Ciepła 250 tys. zł na utworzenie i wyposażenie zaplecza zabiegowego.

— Jednym z celów fundacji jest ochrona i promocja zdrowia. Dlatego też wspieramy projekty poszerzenia zakresu świadczeń usług medycznych na rzecz lokalnej społeczności Śląska — powiedział Robert Osóbka, prezes Fundacji PGE Energia Ciepła.

W Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej mają powstać sale operacyjne, szczególnie pod kątem chirurgii onkologicznej jamy brzusznej.

„Inwestycja wpłynie na zwiększenie liczby wykonywanych procedur zabiegowych oraz skróci czas oczekiwania pacjentów na zabiegi operacyjne. Rocznie w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim hospitalizowanych jest ponad 17 tys. pacjentów na 11 oddziałach” — informuje PGE Energia Ciepła.

Spółka należy do kontrolowanej przez skarb państwa Grupy Kapitałowej PGE. Jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy