Spółka ścięła prognozy o 96,5 proc.

Nie 3,5 mln zł, ale ledwie 126 tys. zł wyniesie w 2015 r. zysk netto spółki Marka, której akcje są notowana na NewConnect.

Prognozę przychodów obniżono z 24,5 do 16,56 mln zł. 

"Na zmianę prognozy finansowej mają wpływ bieżące działania Spółki, które realizowane są w ramach prowadzonej działalności operacyjnej, jak również odbiegająca od założeń pozyskana wysokość finansowania zewnętrznego. Niepełna realizacja Programu Publicznej Emisji Obligacji przyjętego na 2015 r., który zakładał pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania na poziomie do 10,00 mln zł, a który został zrealizowany tylko w wysokości 3,00 mln zł. i przyczynił się do osiągnięcia niższego poziomu przychodów. Jednocześnie Spółka informuje, iż w roku 2015 Spółka spłaciła z własnych środków pieniężnych dotychczasowe zobowiązania finansowe na kwotę ok 2,31 mln zł, co bezpośrednio przyczyniło się do pogorszenia wyniku finansowego spółki" - podano w komunikacie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Spółka ścięła prognozy o 96,5 proc.