Spółka z Izraela inwestorem w mrągowskim PKS

PAP
23-03-2009, 14:51

Izraelska firma Egged Holding Limited kupiła większościowy pakiet 51 proc. udziałów w PPKS w Mrągowie (warmińsko-mazurskie) i została inwestorem strategicznym przewoźnika.

W kapitale zakładowym ocenionym na 17,6 mln zł inwestor obejmie udziały o wartości 9 mln zł. Skarbowi Państwa pozostanie 49 proc. o wartości 8,6 mln zł - podało biuro prasowe wojewody poniedziałkowym komunikacie.

W poniedziałek w Olsztynie wojewoda warmińsko-mazurski i przedstawiciel izraelskiej firmy podpisali akt notarialny.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe wojewody, prywatyzacja przedsiębiorstwa z udziałem inwestora strategicznego pozwoli dokapitalizować mrągowski PKS.

Spółka Egged Holding Limited zobowiązała się do nakładów w wysokości 10,5 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat. 90 proc. tych nakładów to zakup nowych autobusów i minibusów.

"Jeśli inwestor nie wywiąże się z tego zakupu, to zapłaci kary w wysokości 100 proc. wartości niezrealizowanych inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Izraelska firma zobowiązała się także do utrzymania zatrudnienia 175 pracowników przez co najmniej trzy lata. Chodzi o pracowników zatrudnionych na umowy o pracę na czas nieokreślony. Obecnie w mrągowskim PKS pracuje 216 osób, w tym 108 kierowców.

Izraelska firma działa w branży transportowej. Poza Izraelem działa w Polsce i w Bułgarii. Jedynym udziałowcem spółki jest Egged Israel Transportiation Co-operative Society Limited w Izraelu, świadczący od kilkudziesięciu lat usługi transportu publicznego. Spółka ma wieloletnią umowę z rządem Izraela na świadczenie usług przewozowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Spółka z Izraela inwestorem w mrągowskim PKS