Spółki Astra dokonały fuzji

PAP
opublikowano: 14-01-2009, 20:19

ASTRA POLSKA i ASTRA CEE, spółki wchodzące w skład zajmującej się łącznością satelitarną grupy SES ASTRA, z dniem 1  stycznia 2009 roku zostały połączone "w związku z dynamicznym rozwojem operacji" - poinformowała w środę firma SES.

Połączone spółki mają w obszarze swojego działania kraje takie jak: Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Chorwacja i Słowenia. Nowy zarząd połączonych firm jest dwuosobowy; w jego skład wchodzą: Krzysztof Surgowt i Marcin Ornass-Kubacki. Surgowt odpowiada za wszystkie działania w Polsce, natomiast Ornass-Kubacki za operacje na terenie Czech, Węgier, Słowacji, Chorwacji i Słowenii.

"Konsolidacja naszych spółek jest naturalnym etapem rozwoju SES ASTRA w Europie Centralnej i Wschodniej. Dlatego (...) połączenie obydwu podmiotów było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów" - poinformował Ornass-Kubacki.

"Nasi klienci będą mogli m.in. wykorzystywać rozwiązania sprawdzone już w innych krajach, które są na bardzo podobnym poziomie ekonomicznym, technologicznym i kulturowym" - zaznaczył Surgowt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane