Spółki high-tech podbiły indeksy

Paweł Kubisiak, Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 18-01-2002, 00:00

Po smutnej środzie, związanej ze zmniejszeniem kapitałowych inwestycji Intela, czwartek przyniósł zdecydowaną poprawę nastrojów na giełdach w USA. Wzrosty indeksów wywołały dobre wyniki spółek oraz korzystne informacje z rynku pracy.

W znakomitych humorach byli udziałowcy producentów komputerów. Apple, Compaq i IBM w ostatnich 3 miesiącach działały sprawniej niż oczekiwali analitycy. Specjaliści z Lehman Brothers błyskawicznie podnieśli rekomendację dla ostatniej z tych spółek.

W górę poszła cena akcji Citigroup. Największy holding finansowy w USA pobił prognozy wyników w IV kwartale. Wcześniejsze straty odrabiał bank J.P.Morgan, który w środę mocno rozczarował rynek.

Yahoo, najpopularniejszy portal w Internecie, zaskoczył rynek znakomitymi wynikami. Nikogo nie zaskoczyły za to wyniki General Electric. Cięcia kosztów w koncernie zdołały zrównoważyć słabą sprzedaż, co wynagrodził rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak, Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy