Spółki technologiczne ciągną do góry indeksy w USA

Reuters
opublikowano: 2002-01-03 17:16

NOWY JORK (Reuters) - W czwartek podczas przedpołudniowych notowań na giełdach w USA inwestorzy kupowali akcje spółek technologicznych, w tym producenta procesorów Intel w oczekiwaniu, że kondycja gospodarki zacznie się niedługo poprawiać. "Wydaje się, że niewiele spółek technologicznych obniżyło wcześniejsze prognozy na miniony kwartał, co pozytywnie nastroiło inwestorów" - powie

NOWY JORK (Reuters) - W czwartek podczas przedpołudniowych notowań na giełdach w USA inwestorzy kupowali akcje spółek technologicznych, w tym producenta procesorów Intel w oczekiwaniu, że kondycja gospodarki zacznie się niedługo poprawiać.

"Wydaje się, że niewiele spółek technologicznych obniżyło wcześniejsze prognozy na miniony kwartał, co pozytywnie nastroiło inwestorów" - powiedział Ahmet Okumus, prezes Okumus Capital LLC, firmy zarządzającej aktywami o wartości 520 milionów dolarów.

Do godziny 17.10 indeks Nasdaq Composite zyskał 2,55 procent i wzrósł do 2.030,07 punktu, a Dow Jones wzrósł o 0,74 punktu do 10.148,34 punktu.

Na nowojorskiej giełdzie (NYSE) najbardziej aktywnie handlowano akcjami EMC, firmy zajmującej się produkcją systemów archiwizacji danych. Wcześniej Salomon Smith Barney podniósł rekomendację dla tej spółki do "kupuj" z "lepiej niż rynek". Akcje podrożały o 1,33 dolara.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))

Możesz zainteresować się również: