Spółki technologiczne taniały najbardziej

Marek Druś
opublikowano: 24-01-2007, 00:00

Europejskie giełdy zanotowały kolejny spadek. We wtorek przesądziła o tym wyprzedaż spółek technologicznych. Indeks branży jako jedyny tracił ponad 1 proc. Przyczyniła się do tego przecena papierów Alcatel-Lucent.

Największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego nie osiągnął dodatniego wyniku operacyjnego w pierwszym kwartale po fuzji. Spadły także jego przychody. Spółki technologiczne tracą od początku roku. Większe spadki cen zaliczyły jedynie kompanie naftowe.

W USA sesje rozpoczęły się na niewielkim plusie. Nastroje poprawił zgodny z oczekiwaniami wzrost indeksu wskaźników wyprzedzających koniunkturę. Inwestorzy kupowali przecenione na poprzednich sesjach akcje. Texas Instruments, producent chipów do komórek, rósł dzięki dobrym wynikom kwartalnym. Taniał Pfizer. Jego wyniki poprawiły się, ale Bear Stearns obniżył rekomendację z powodu spadku sprzedaży jednego z głównych leków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy