Spółki węglowe: bony dla górników

Maria Trepińska
opublikowano: 26-05-1999, 00:00

Spółki węglowe: bony dla górników

Od dzisiaj górnicy zatrudnieni w Rybnickiej Spółce Węglowej mogą odbierać bezpłatne bony szkoleniowe wyemitowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. Wartość emisji wynosi 1 mln zł, a środki na jej realizację pochodzą z Banku Światowego.

Zdaniem Andrzeja Skowrońskiego, prezesa Górniczej Agencji Pracy, bony są formą bezgotówkowej pomocy dla górników zainteresowanych np. utworzeniem własnej firmy po odejściu z kopalni. Pilotażowy program startuje w RSW, a następnie obejmie pozostałych sześć spółek węglowych.

Prezes GAP przewiduje, że z pomocy skorzysta tysiąc górników. Bony szkoleniowe mają być dostępne w biurach pomocy zawodowej, działających na terenie kopalń należących do Rybnickiej SW. Zainteresowany otrzyma bon imienny, uprawniający zarówno do 66 godzin szkoleń, jak i do bezpłatnych porad prawnych. Program realizuje Fundacja na Rzecz Rozwoju Miasta Knurowa, utworzona w 1992 roku przez 40 firm. MT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Spółki węglowe: bony dla górników