Czytasz dzięki

Spory wzrost bezrobocia na Ukrainie

PAP, DI
opublikowano: 11-06-2020, 21:24

Od 12 marca, kiedy na Ukrainie wprowadzono ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, status bezrobotnego w tym kraju otrzymało 276 tys. osób - poinformował ukraiński premier Denys Szmyhal.

Obecnie w kraju jest ponad 514 tys. zarejestrowanych bezrobotnych - przekazał premier. "Dla porównania 12 marca, kiedy wprowadziliśmy kwarantannę, było to 361 tys. Ogólnie od początku kwarantanny status bezrobotnego otrzymało 276 tys. osób. Zatrudnionych zostało 142,7 tys. z tych, którzy otrzymali status bezrobotnego" - wyjaśnił. Poinformował, że część z nich znalazła zatrudnienie np. przy budowie dróg.

Zobacz więcej

Denys Szmyhal, premier Ukrainy

Pavlo Gonchar / Zuma Press / Forum

Na Ukrainie do 22 czerwca trwa tzw. adaptacyjna kwarantanna, polegająca na dostosowywaniu ograniczeń do sytuacji epidemicznej w danym regionie. Premier zapowiedział, że w przypadku "krytycznego" pogorszenia się sytuacji epidemicznej w co najmniej 10 obwodach kraju, możliwe będzie ponowne zaostrzenie ograniczeń związanych z Covid-19.

Zapowiedział też, że jeśli sytuacja związana z zachorowaniami będzie się pogarszać, możliwe będzie przeniesienie zaplanowanych na jesień wyborów lokalnych. "Jeśli na Ukrainie będą podstawy do wprowadzenia totalnych ograniczeń, to pewnie będziemy zmuszeni do przeniesienia tych wyborów, ale na razie mamy nadzieję, że będziemy zarządzać adaptacyjnymi mechanizmami dość efektywnie, i to da nam możliwość w październiku przeprowadzić lokalne wybory" - oświadczył.

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie wykryto 689 przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy bilans potwierdzonych infekcji od początku pandemii.

Szef rządu ogłosił też podczas czwartkowej konferencji, że w ciągu miesiąca Ukraina otrzyma 2,1 mld dol. od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, dwie transze pomocy makrofinansowej od UE (w wysokości 500 mln euro i 600 mln euro) oraz 1 mld dol. od Banku Światowego - pisze Interfax-Ukraina.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane