Czytasz dzięki

Spotify zaskakuje wynikami

opublikowano: 28-10-2019, 12:29

Kwartalne przychody Spotify Technology przewyższają oczekiwania analityków z Wall Street, informuje Reuters.

Akcje szwedzkiej firmy, które wzrosły o 6 proc. od początku tego roku, drożały o 4,4 proc. w poniedziałek rano przed otwarciem sesji.

Liczba abonentów premium firmy wzrosła bowiem o 31 proc. do 113 mln w porównaniu z rokiem ubiegłym. Analitycy spodziewali się, że firma będzie miała 112,9 miliona opłaconych abonentów.

Najpopularniejszy na świecie serwis streamingowy prognozuje również, że w czwartym kwartale łączna liczba abonentów premium wyniesie od 120 mln do 125 mln.

Spotify, który uruchomił swoją usługę ponad dziesięć lat temu, był w stanie przezwyciężyć opór dużych wytwórni płytowych i niektórych głównych artystów muzycznych i przekształcić sposób, w jaki ludzie słuchają muzyki.

Jednak firma wciąż stoi w obliczu rosnącej konkurencji ze strony Apple i innych graczy na rynku.

W trzecim kwartale zysk netto przypisany właścicielom spółki dominującej wyniósł 241 mln EUR czyli 36 centów za akcję, w porównaniu z 43 mln EUR, czyli 23 centów za akcję, rok wcześniej. Analitycy spodziewali się straty w wysokości 29 centów na akcję.

Przychody wzrosły o 28 proc. do 1,73 mld EUR w okresie trzech miesięcy zakończonym 30 września. Analitycy oczekiwali przychodów w wysokości 1,72 mld EUR.

Spółka prognozuje łączne przychody w wysokości 1,74 mld EUR do 1,94 mld EUR w czwartym kwartale. Analitycy oczekiwali prognozy na poziomie 1,89 mld EUR.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane