Spotkamy się znów za kilka miesięcy

IT,WK
16-03-2009, 00:00

Nawet w Warszawie, gdzie na nadmiar wydarzeń trudno narzekać, gala Gazel Biznesu zgromadziła prawie 600 gości. Przedsiębiorców, ale nie tylko…

Warszawska gala Gazel Biznesu kończy cykl dwunastu spotkań w regionach

Nawet w Warszawie, gdzie na nadmiar wydarzeń trudno narzekać, gala Gazel Biznesu zgromadziła prawie 600 gości. Przedsiębiorców, ale nie tylko…

Zorganizowane w stołecznym klubie Palladium mazowieckie spotkanie Gazel Biznesu zakończyło cykl dwunastu regionalnych imprez dla najbardziej dynamicznych firm średniej wielkości.

Życzenia i plany

Zakończyło i to mocnym akordem — zgromadziło bowiem najliczniejszą reprezentację przedsiębiorców. A wśród gości znalazł się Adam Szejnfeld, wiceminister gospodarki, który sprawował patronat nad całym cyklem spotkań Gazel Biznesu.

— Cieszę się, że co roku Gazel Biznesu jest coraz więcej. Jest taka historyjka o tym, że lwy muszą bardzo wcześnie wstawać, by mogły schwytać najsłabszą i najwolniejszą gazelę. Za to gazele muszą się budzić jeszcze wcześniej, by umknąć przed najszybszym lwem. I tego właśnie życzę wszystkim Gazelom Biznesu — aby zawsze całe i zdrowe umykały przed lwem, jakim jest kryzys — mówił Adam Szejnfeld.

A nasze Gazele rzeczywiście nie są bezczynne. Już dziś mają opracowane strategie działania na najbliższe miesiące.

— Obecna sytuacja znacznie różni się od tej sprzed kilku miesięcy. Dotąd o rozwoju firmy i jej pozytywnych wynikach decydował przyrost naszej floty. Teraz liczba naszych aut nie rośnie, ale zatrzymała się na bezpiecznym dla firmy poziomie. Mocne euro też nas nie martwi, bo nasze cenniki są wyrażone właśnie w tej walucie. Im silniejszy jej kurs, tym więcej zarabiamy — opowiada Paweł Reczyński, prezes wypożyczającego samochody Eurorentu, czyli zwycięskiej Gazeli Biznesu w województwie mazowieckim.

Nie bagatelizuje jednak problemów związanych z nieufnością banków, które niechętnie pożyczają pieniądze firmom z branży motoryzacyjnej. Opracował nawet plan awaryjny, jaki jego firma będzie realizowała, jeżeli ziszczą się najczarniejsze rynkowe scenariusze. Gdyby kryzys gryzł jeszcze dotkliwiej, Eurorent będzie sprzedawał samochody.

Niedługo nowy ranking

Tegoroczna edycja rankingu Gazele Biznesu była już dziewiątą z kolei. Podobnie jak przed rokiem zestawienie opracowała firma Coface Poland, która wyselekcjonowała i zweryfikowała dla "Pulsu Biznesu" 4104 firmy spełniające niełatwe kryteria. To o ponad 300 więcej przedsiębiorstw niż przed rokiem. Najliczniejszą reprezentację Gazele miały tradycyjnie w województwach: mazowieckim, wielkopolskim i śląskim.

Kolejne wydanie rankingu redakcja "Pulsu Biznesu" opublikuje w grudniu 2009 r., a zbieranie zgłoszeń rozpoczniemy latem. Będziemy o tym informowali na naszych łamach i na stronach internetowych www.pb.pl i www.gazele.pl. A zatem — Gazele Biznesu, szykujcie się do następnego wyścigu!

Gazela Biznesu 2008 jest firmą, która:

rozpoczęła działalność przed rokiem 2005 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś;

w latach 2005-07 ani razu nie odnotowała straty;

w roku 2005 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł;

w latach 2005-07 z roku na rok notowała przyrost sprzedaży;

przynajmniej od roku 2005 publikuje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B lub udostępniła informacje na ich temat firmie Coface Poland lub redakcji "Pulsu Biznesu".

ma nieskazitelną reputację, jest uczciwa wobec kontrahentów, pracowników i skarbu państwa.

O miejscu firmy na liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągnięty w trzech kolejnych latach — im większy, tym wyższa pozycja na liście.

Opracowaniem rankingu Gazel Biznesu i weryfikacją danych finansowych zajęła się wywiadownia gospodarcza Coface Poland.

639

Tyle firm z województwa mazowieckiego zakwalifikowało się do rankingu Gazele Biznesu 2008.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT,WK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Spotkamy się znów za kilka miesięcy