Spotkanie RPP z Markiem Belką pożyteczne-Balcerowicz

Fabryka Obrabiarek RAFAMET Spółka Akcyjna
opublikowano: 29-05-2002, 16:20

WARSZAWA (Reuters) - Leszek Balcerowicz, prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) uznał środowe spotkanie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) z ministrem finansów Markiem Belką na temat polityki kursowej za pożyteczne i potrzebne.

"Rada spotkała się z wicepremierem Belką i rządem i zgadzam się z opinią wicepremiera, że to było spotkanie potrzebne i pożyteczne. Rada przedstawiła wyniki analiz dotyczące propozycji rządu i jednomyślnie uznała, że pozostawienie obecnego system kursowego jest korzystnym rozwiązaniem dla kraju" - powiedział Balcerowicz.

"Odbyliśmy spotkania o wyraźnie określonym temacie, tematem ma być strategia Polski w drodze do strefy euro, czy do Unii Gospodarczej, czy walutowej" - powiedział Balcerowicz.

Premier Belka domagał się zmian w polityce kursowej, które doprowadziłyby do tego, że bank centralny interweniowałby w celu osłabienia silnej waluty.

Szef NBP dodał, że gdyby przedstawiciele rządu podjęli decyzję w sprawie odtajnienia szczegółów tego spotkania, nie miałby nic przeciwko temu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryka Obrabiarek RAFAMET Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Spotkanie RPP z Markiem Belką pożyteczne-Balcerowicz