Spotkanie rządu z RPP może się odbyć w środę-Wagner

Reuters
opublikowano: 07-01-2002, 08:40

WARSZAWA (Reuters) - Zapowiadane przez przedstawicieli rządu w ubiegłym tygodniu spotkanie z Radą Polityki Pieniężnej (RPP) może odbyć się w najbliższą środę, powiedział w poniedziałek w wywiadzie radiowym Marek Wagner, szef kancelarii premiera. "Takim terminiem, który teraz wchodzi w grę to jest termin w środę w południe" - powiedział Wagner w Radiu Zet, dodając, że ostateczny

WARSZAWA (Reuters) - Zapowiadane przez przedstawicieli rządu w ubiegłym tygodniu spotkanie z Radą Polityki Pieniężnej (RPP) może odbyć się w najbliższą środę, powiedział w poniedziałek w wywiadzie radiowym Marek Wagner, szef kancelarii premiera.

"Takim terminiem, który teraz wchodzi w grę to jest termin w środę w południe" - powiedział Wagner w Radiu Zet, dodając, że ostateczny termin zostanie potwierdzony przez Narodowy Bank Polski (NBP) w poniedziałek, po powrocie do kraju szefa NBP.

Rząd chce spotkać się z Radą Polityki Pieniężnej (RPP) do 12 stycznia w celu omówienia sytuacji gospodarczej kraju.

Przesłany w grudniu do Sejmu przez PSL projekt zmiany ustawy przewiduje poszerzenie obecnego 10-osobowego składu RPP o przynajmniej sześciu członków.

Ma on na celu wywarcie presji na dalsze obniżki stóp procentowych, a także uczynienie Rady odpowiedzialną za tempo wzrostu gospodarczego oraz ograniczanie bezrobocia. Dla przeprowadzenia tych zmian przez parlament PSL potrzebuje poparcia SLD.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane