Sprawy gospodarcze będące w toku dokończą sądy rejonowe

PAP
23-08-2007, 12:12

Sprawy gospodarcze, w których wpłynął już akt oskarżenia, zostaną dokończone przez sądy rejonowe - zakłada nowela Kodeksu postępowania karnego, przyjęta w czwartek przez Sejm.

Za nowelizacją głosowało 397 posłów, przeciw było 34, od głosu wstrzymał się jeden poseł.

Nowela doprecyzowuje przepisy wcześniejszych zmian w ustawie o prokuraturze i Kodeksie postępowania karnego, które weszły w życie w lipcu. Na mocy wprowadzonych wtedy przepisów sprawy dotyczące przestępstw gospodarczych mają być rozpatrywane przez sądy okręgowe.

Przyjęty przez Sejm w czwartek przepis precyzuje, że jeżeli na podstawie wprowadzonych wcześniej zmian nastąpiła zmiana właściwości sądu, to "orzeka sąd właściwy w dniu wniesienia aktu oskarżenia".

W uzasadnieniu uchwalonej nowelizacji argumentuje się, że zapobiegnie ona "przetrzymywaniu" już rozpoczętych spraw w sądach rejonowych i próbom ich przekazania do sądów okręgowych.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sprawy gospodarcze będące w toku dokończą sądy rejonowe