Czytasz dzięki

SprintAir z Radomia do czterech miast

MAG
opublikowano: 26-02-2016, 12:20

Z mazowieckiego portu będzie można od 18 kwietnia polecieć do Wrocławia, Gdańska, Berlina i Pragi.

Zgodnie z zapowiedziami „PB” SprintAir będzie teraz latać z Radomia. W poniedziałek ostatni rejs wykonały stąd Czech Airlines. SprintAir będzie wykonywać 14 lotów tygodniowo do Wrocławia, Gdańska, Berlina i Pragi. Bilety krajowe będzie można kupić za 99 zł, a zagraniczne – od 149 zł. Sprzedaż rusza 1 marca. Wszystkie loty realizowane będą wyposażonym w 33 miejsca pasażerskie samolotem turbośmigłowym typu Saab 340 o zasięgu regionalnym.

SprintAir latał od końca czerwca do końca września z Bydgoszczy do Krakowa. Bilet na to połączenie kosztował 99 zł. Bydgoszcz zapłaciła za trzymiesięczną umowę 1,5 mln zł. Od 21 stycznia warszawski przewoźnik lata z mazurskiego lotniska Szymany do Berlina i Krakowa (po trzy razy w tygodniu). Linia ma cztery Saaby pasażerskie z 33 i 34 miejscami. 

We wrześniu ubiegłego roku Air Baltic i Czech Airlines rozpoczęły loty z Radomia do Rygi i Pragi. Po kilku tygodniach zawiesiły połączenia, bo brakowało pasażerów. W grudniu Czech Airlines wróciły i do wczoraj wykonywały trzy loty tygodniowo. W 2015 r. radomskie lotnisko obsłużyło 500 pasażerów. O wejściu do tego portu myśli lider – Ryanair, który po trzech kwartałach 2015 r. miał 30,4 proc. polskiego rynku.

Radom planuje kolejne inwestycje: instalację systemu nawigacyjnego ILS, wydłużenia drogi startowej i budowy płyty postojowej. Cały projekt to 100 mln zł, ale ma być wykonany etapami. Jest już zgoda na budowę stacji paliw dla mniejszych samolotów za 300-400 tys. zł, co zwiększy ruch general aviation w Radomiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane