Sprostowanie do art. „Czy Kompania zdąży wchłonąć JSW?”

Redakcja
05-05-2004, 00:00

W artykule z 19 lutego („Czy Kompania zdąży wchłonąć JSW?”) nieprawdziwa jest informacja, że prowadzone były jakiekolwiek prace lub nawet rozważania na temat połączenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Kompanii Węglowej lub dokapitalizowania Kompanii Węglowej akcjami JSW. Problem ten nie był również nigdy przedmiotem obrad Zespołu do Spraw Monitorowania Przebiegu Restrukturyzacji Węgla Kamiennego.

Nieprawdziwe są również niektóre stwierdzenia, zamieszczone w artykule „Szlaban na zatrudnianie w spółkach węglowych”. (...) Jastrzębska Spółka Węglowa zatrudniła na początku bieżącego roku pracowników, na co otrzymała zgodę rady nadzorczej zgodnie z ustawą o restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego (...).

Ponadto stwierdzenie autorki artykułu o konieczności uzyskania „zgody ministra gospodarki” na zatrudnienie pracowników nie jest prawdziwe. Uchwała WZA zobowiązuje jedynie zarząd spółki do uzyskania opinii ministra właściwego do spraw gospodarki (...).

Jan Bogolubow p.o. zastępcy dyrektora departamentu bezpieczeństwa energetycznego

Odpowiedź autorki w jednym z kolejnych numerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Redakcja

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sprostowanie do art. „Czy Kompania zdąży wchłonąć JSW?”