Sprzedają egzemplarz „Mein Kampf” należący do Hitlera

opublikowano: 30-10-2014, 11:40

Cena egzemplarza „Mein Kampf” należącego do Adolfa Hitlera, autora książki i przywódcy III Rzeszy, może przekroczyć 62 tys. GBP (333 tys. zł), uważa właściciel serwisu aukcyjnego HistoryHunter.com.

Egzemplarz „Mein Kapf” wydany w 1932 roku został znaleziony w 1945 roku w mieszkaniu w Monachium. Craig Gottlieb, właściciel HistoryHunter.com jest przekonany, że to jedyna kopia „Mein Kampf”, którą miał Hitler. Zwraca uwagę, że niedawno podpisany przez wodza III Rzeszy egzemplarz jego książki został sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii za 48 tys. GBP (258 tys. zł). Hitler wydał „Mein Kampf” w dwóch częściach, w 1925 i 1926 roku. Potem, w miarę rozwoju kultu wodza III Rzeszy, nastąpiły kolejne wydania.  

- Jestem w pełni świadomy kontrowersyjnej natury niektórych rzeczy, które sprzedają, ale kontrowersyjne, czy nie, są częścią historii i unikanie ich to jak unikanie historii, którą reprezentują – powiedział  Gottlieb.

Aukcja zakończy się 1 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.com

Polecane