Sprzedali ambasadę USA i centralę FAO

opublikowano: 17-03-2015, 00:00

Przed włoskim sądem stanęła grupa oszustów, która wyłudziła od niemieckiego biznesmena 1,3 mln EUR.

Fikcyjnie sprzedali mu budynek ambasady USA i siedzibę FAO, czyli Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Do przestępstwa doszło w 2008 r.

Wolfang Kroll, 57-letni Niemiec, przedstawił się rezydentowi Monako, swojej ofierze, jako pośrednik handlu nieruchomościami. Jego wspólnikiem był Donato Perazzolo, który przedstawił się jako bankier.

Obaj oszuści przekonali ofiarę do przesłania 400 tys. EUR na zakup centrum handlowego Porta di Roma w Rzymie. Następnie postanowili sprzedać mu budynki ambasady USA i centrali FAO.

Pomógł im w tym Walter Baccini, który udawał urzędnika państwowego. Cenę za budynek ambasady ustalono na 580 tys. EUR, a centrali FAO na 600 tys. EUR. Zanim niemiecki biznesmen zorientował się, że jest ofiarą przestępstwa, przekazał oszustom 900 tys. EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu