Sprzedawca okien dostanie pieniądze za urlopy z 13 lat

opublikowano: 29-11-2017, 13:09
aktualizacja: 29-11-2017, 13:09

Conley King, który zajmował się sprzedażą okien w Wielkiej Brytanii, ma prawo do pieniędzy za niewykorzystane urlopy z 13 lat, ogłosił Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

King pracował dla The Sash Window Workshop w latach 1999-2012 na zasadach samozatrudnienia. Kiedy okazało się, że przysługiwał mu w tym czasie płatny urlop, z którego nie korzystał, wystąpił na drogę sądową o zwrot należnych pieniędzy, czyli 27 tys. GBP. Sprawa ostatecznie trafiła do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. 

- Pracodawca, który nie pozwala pracownikowi korzystać z jego praw do płatnego urlopu musi ponieść konsekwencje – głosi werdykt.

Eksperci prawni twierdzą, że decyzja oznacza iż firmy, które rutynowo korzystają z usług samozatrudnionych, np. taksówkowe lub zajmujące się dostarczaniem przesyłek, stoją w obliczu konieczności poniesienia potencjalnie dużych kosztów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane