Sprzedaż aut w Chinach ma przyspieszyć

opublikowano: 12-01-2016, 09:40

Prognozy sugerują, że w bieżącym roku sprzedaż samochodów na chińskim rynku ponownie przyspieszy, donosi Bloomberg. Szansy na to upatruje się w obniżeniu przez Pekin podatku od zakupu małych samochodów osobowych.

Dostawy samochodów łącznie mogą zwiększyć się o 6 proc. i przekroczyć poziom 26 mln w 2016 r., wynika z oszacowania opracowanego przez Chińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów. W ubiegłym roku sprzedaż zwiększyła się „jedynie” o 4,7 proc. do 24,6 mln sztuk, co było najniższą dynamiką wzrostu od 2012 r.  

Wyświetl galerię [1/2]

Sprzedaż aut w Chinach

Bloomberg

Pierwsze oznaki ożywienia na rynku motoryzacyjnym pojawiły się pod koniec minionego roku. Popyt nieco odżył  po tym jak w październiku rząd zredukował podatek od zakupu pojazdów z silnikami o pojemności do 1,6 l o połowę do 5 proc. Niższa stawka ma obowiązywać do końca 2016 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu