Czytasz dzięki

Sprzedaż mieszkań w Chinach odbiła w marcu

opublikowano: 10-04-2019, 06:26

Chiński rynek nieruchomości ponownie sygnalizuje ożywienie przy wzmocnionej sprzedaży domów w marcu.

Po spadku w pierwszych dwóch miesiącach 2019 r. – obejmujących Święta Nowego Roku Księżycowego -okres, w którym przynajmniej przez ostatnie trzy lata zakupy mieszkaniowe były zazwyczaj silne - sprzedaż dziewięciu głównych deweloperów wzrosła w marcu o 20 proc. w ujęciu rocznym.

Od pewnego czasu władze w Pekinie podejmują działanie mające być bodźcami pomagającymi w ożywieniu i ustabilizowaniu gospodarki, w tym rynku nieruchomości. Ekonomiści oczekują, że bank centralny obniży w tym roku rezerwy obowiązkowe co najmniej trzy razy, aby zasilić gotówką spowalniającą gospodarkę. 

Ogólnokrajowa promocja z rozległymi rabatami spowodowała, że China Evergrande Group odnotowała wzrost zakontraktowanej sprzedaży o 11 proc. w zeszłym miesiącu, odwracając 42-procentowy spadek w ciągu pierwszych dwóch miesięcy. Z kolei w przypadku Cifi Holdings Group sprzedaż w marcu wzrosła o aż 87 proc.

Analitycy z Credit Suisse Group AG twierdzą, że takie oznaki ożywienia to dopiero początek. Bank spodziewa się wzrostu cen mieszkań w całym kraju średnio o 1,4 proc. w 2019 r. i o 2,3 proc. w 2020 r.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane