Sprzedaż wolumenowa ACE spadła w II kwartale

ISBNews
opublikowano: 06-08-2014, 10:33

Sprzedaż wolumenowa grupy Automotive Components Europe (ACE) zmniejszyła się w II kwartale 2014 roku o 2,6% r/r i osiągnęła 8,9 mln części, podała spółka.

„Na wynik ten, oprócz przyczyn rynkowych, miał wpływ zdecydowany spadek produkcji żeliwa szarego, które nie jest już głównym produktem zakładu w Czechach" – czytamy w komunikacie.

Kwartalne wolumeny sprzedaży w segmencie motoryzacyjnym ACE (po uwzględnieniu sprzedaży nowych produktów motoryzacyjnych w Feramo) spadły o 0,5% w tym samym kwartale podążając za 0,8-proc. spadkiem produkcji samochodów osobowych w Europie Zachodniej, w porównaniu do analogicznego kwartału 2013 roku, podano również.

„Proces wprowadzania do produkcji nowych produktów z żeliwa sferoidalnego jest kontynuowany i udział naszego zakładu w Czechach w produkcji odlewów dla segmentu motoryzacyjnego Grupy ACE zwiększa się" – czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane