„Sprzedaż złota nie jest priorytetem”

opublikowano: 23-04-2013, 11:53

Minister finansów Cypru Harris Georgiades powiedział, że wciąż są rozważane inne opcje pozyskania pieniędzy niż sprzedaż części rezerw złota banku centralnego, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Cypr uzgodnił z międzynarodowymi instytucjami, które udzielają mu wsparcia finansowego, że część pieniędzy na własny wkład do kwoty pomocy pozyska ze sprzedaży złota wartości ok. 400 mln EUR z rezerw banku centralnego. Wywołało to nerwową reakcję rynku i według niektórych analityków, przyczyniło do niedawnej przeceny kruszcu.

Georgiades przyznał, że ewentualna sprzedaż złota jest jednym z elementów porozumienia z wierzycielami zagranicznymi. Podkreślił jednak, że nie jest to priorytetem. Zwrócił uwagę, że nawet ewentualna kwota ze sprzedaży kruszcu nie jest specjalnie wielka w porównaniu z łączną kwotą potrzebnych środków, wynoszącą 23 mld EUR. Georgiades zwrócił uwagę, że ważniejsza jest konieczność spełnienia stawianych celów i znalezienie konkretnych pieniędzy przez Cypr, niż sposób jak to zostanie osiągnięte.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / „Sprzedaż złota nie jest priorytetem”