„Sprzedaż złota nie jest priorytetem”

Minister finansów Cypru Harris Georgiades powiedział, że wciąż są rozważane inne opcje pozyskania pieniędzy niż sprzedaż części rezerw złota banku centralnego, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Cypr uzgodnił z międzynarodowymi instytucjami, które udzielają mu wsparcia finansowego, że część pieniędzy na własny wkład do kwoty pomocy pozyska ze sprzedaży złota wartości ok. 400 mln EUR z rezerw banku centralnego. Wywołało to nerwową reakcję rynku i według niektórych analityków, przyczyniło do niedawnej przeceny kruszcu.

Georgiades przyznał, że ewentualna sprzedaż złota jest jednym z elementów porozumienia z wierzycielami zagranicznymi. Podkreślił jednak, że nie jest to priorytetem. Zwrócił uwagę, że nawet ewentualna kwota ze sprzedaży kruszcu nie jest specjalnie wielka w porównaniu z łączną kwotą potrzebnych środków, wynoszącą 23 mld EUR. Georgiades zwrócił uwagę, że ważniejsza jest konieczność spełnienia stawianych celów i znalezienie konkretnych pieniędzy przez Cypr, niż sposób jak to zostanie osiągnięte.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / „Sprzedaż złota nie jest priorytetem”