Średni kwartał Redanu

KSA
opublikowano: 05-07-2010, 00:00

Zarząd spodziewał się nieco lepszego czerwca. Decyzji o zmianie prognoz na razie jednak nie ma.

Zarząd spodziewał się nieco lepszego czerwca. Decyzji o zmianie prognoz na razie jednak nie ma.

Drugi kwartał nie był łatwy dla branży odzieżowej — żałoba narodowa i kapryśna pogoda nie sprzyjały zakupom letnich sukienek i sandałów. Wyprzedaże sezonowe zaczęły się w tym roku nieco wcześniej niż zwykle.

— Czerwiec nie był zły, ale pozostawił lekki niedosyt — mówi Piotr Kulawiński, prezes Redanu.

Podobnie było w maju, natomiast w kwietniu spółka sprzedająca odzież w sklepach Top Secret i Textilmarket wypracowała wyniki poniżej oczekiwań.

Prognozy Redanu na ten rok mówią natomiast o osiągnięciu 5,8 mln zł zysku netto przy 333,7 mln zł przychodów. Po I kwartale ma 1,5 mln zł straty netto i 67,4 mln zł przychodów.

— Prognozy zobowiązaliśmy się weryfikować co kwartał. Decyzję o ewentualnej zmianie podejmiemy po dokładnym podliczeniu wyników z czerwca — informuje Piotr Kulawiński.

Dodaje, że — podobnie jak w ubiegłym roku — lepiej radzi sobie sieć Textilmarket z tańszymi ubraniami. Kolekcje ubrań Top Secret i Troll sprzedają się gorzej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu