Stalexport: finał jesienią

Maria Trepińska
opublikowano: 12-06-2007, 00:00

Lipcowe walne spółki ma dać zgodę w sprawie sprzedaży stalowej części firmy. Finał do października.

Lipcowe walne spółki ma dać zgodę w sprawie sprzedaży stalowej części firmy. Finał do października.

Stalexport, spółka handlująca stalą i zajmująca się działalnością autostradową, jest coraz bliżej podziału.

— Na lipiec planujemy zwołanie walnego — mówi Emil Wąsacz.

Ma ono dać zatwierdzić sprzedaż za 122,5 mln zł części handlowej na rzecz Złomreksu z Poraja (koło Częstochowy). Wstępną umowę zarząd podpisał ostatniego dnia maja.

Najpierw emisja

Decydujący głos na walnym będzie należał do włoskiego inwestora Atlantia (d. Autostrade — zmiana nazwy nastąpiła niedawno), który obecnie posiada 21,66 proc. akcji śląskiej spółki. Po ugodzie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), który obecnie ma 11,42 proc. akcji Stal- exportu, zagraniczny inwestor będzie mógł objąć nową emisję akcji serii G. Dzięki tej operacji jeszcze w tym miesiącu przejmie kontrolę nad firmą. Walne 28 czerwca ma przyjąć sprawozdania finansowe i udzielić skwitowania zarządowi i radzie nadzorczej.

Spóźniony finał

Po lipcowym walnym tempa nabierze transakcja ze Złomreksem. Według Emila Wąsacza, prezesa Stalexportu, powinna zostać zamknięta do końca października. Miało to nastąpić do końca czerwca, ale potyczki z NFOŚiGW przeciągnęły sprawę.

Złomrex przejmie nie tylko sieć handlową Stalexportu, ale także logo firmy. Na GPW będzie notowana jej część autostradowa — jeszcze nie wiadomo, pod jaką nazwą.

— Skoncentrujemy się na działalności autostradowej, startujemy w przetargu na dostosowanie odcinka autostrady A2 i A4 do poboru opłat — mówi prezes Wąsacz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu