Stalexport, Hutmen i Hoop przyćmiły gigantów z WIG20

(Artur Szymański)
opublikowano: 08-09-2006, 12:10

Piątkowa sesja na warszawskiej giełdzie do południa stoi pod znakiem niemrawego odbicia indeksów po dwóch dniach spadków. Obroty są jednak na tyle małe, że trudno mówić o istotnej zmianie obrazu rynku. Na razie nic ciekawego się nie dzieje.

Piątkowa sesja na warszawskiej giełdzie do południa stoi pod znakiem niemrawego odbicia indeksów po dwóch dniach spadków. Obroty są jednak na tyle małe, że trudno mówić o istotnej zmianie obrazu rynku. Na razie nic ciekawego się nie dzieje.

WIG20 zyskuje na wartości około 0,2 proc. Dobre i to, bo po wczorajszym drugim z rzędu spadku cen akcji na Wall Street sytuacja posiadaczy akcji w Warszawie mogła być gorsza. Klimatu do przekonującego odrabiania strat na razie jednak nie ma. Handel akcjami największych spółek jest bardzo skromny, do południa obroty sięgnęły stokilkanaście milionów zł. Żenada…

O zachowaniu największych spółek nie ma na razie co wspominać, lepiej natomiast zwrócić uwagę na spółki mniejszej kapitalizacji. Do rzadkości należy sytuacja by akcje spółki spoza grona WIG20 – a co dopiero dwóch, jak to jest obecnie – cieszyły się większym wzięciem niż np. KGHM czy PKN Orlen. Najwyższą wartość obrotów (ok. 25 mln zł) obserwujemy na akcjach Stalexportu. Niewiele mniejszą wartością handlu może się pochwalić Hutmen.

W Stalexporcie odbywa się dziś WZA, które ma zatwierdzić uchwałę o wprowadzeniu na GPW 34 mln akcji wyemitowanych dla włoskiej firmy Autostrade. Do rady nadzorczej ma też zostać wprowadzony przedstawiciel inwestora strategicznego.

Udany dzień mają akcjonariusze Hoopa, akcje rosną około 10 proc. „Parkiet” napisał, wg nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji, zainteresowany przejęciem kontroli nad Hoopem jest duński Royal Unibrew. Spekulanci giełdowi windując kurs dają wyraz nadziei na ogłoszenie wezwania do sprzedaży akcji.

Mocno drożeją też akcje Hyperiona, który wczoraj wieczorem poinformował o kupnie za 912 tys. zł 100 proc. udziałów w spółce Intelink zajmującej się dostarczaniem internetu w Toruniu i Bydgoszczy. Za 185 tys. zł kupił także 37,5 proc. udziałów w spółce Metronet, która dostarcza internet w Chełmie. Po transakcji Hyperion posiada 95 proc. akcji spółki.

Pozytywnie reagują inwestorzy Getinu na informację, że Leszek Czarnecki i zależny od niego LC Corp. sprzedadzą Getinowi Holding prawie 100 proc. akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa za 561,1 mln zł, wynika z czwartkowego komunikatu Getinu. Zdobyte w ten sposób środki Czarnecki przeznaczy na kupno prawie 80,2 mln nowych akcji Getinu. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stalexport, Hutmen i Hoop przyćmiły gigantów z WIG20