Zainteresowanie Stalexportem zaczęło rosnąć w III kw. 2003 r. po wprowadzeniu do obrotu giełdowego akcji z gigantycznej emisji. Świadczyła o tym aktywność inwestorów i konsekwentna zwyżka kursu. W efekcie prawdopodobnie już w czerwcu Stalexport znajdzie się w indeksie WIG20.
Inwestorzy docenili owoce restrukturyzacji i coraz wyraźniejszą poprawę sytuacji finansowej. Dodatkowo na światowym rynku stali trwa prawdziwa hossa, której końca, według ocen ekspertów, można się spodziewać dopiero około 2007 r.
Stalexport chce wykorzystać dobrą passę i przeprowadzić w tym roku emisję akcji. Informacja ta nie zaszkodziła kursowi. W piątek na dość słabym rynku Stal- export poszybował 7,5 proc. w górę. Wydaje się, że ewentualna korekta mogłaby sprowadzić kurs najwyżej w okolice 3 zł. Wsparciem jest połowa białej świecy z 8 marca, ukształtowanej przy bardzo wysokim wolumenie.