Stalexport rozmawia z akcjonariuszem o ugodzie

KAP
opublikowano: 01-06-2007, 00:00

NFOŚiGW już nie pali się do walki w sądzie. Do 6 czerwca będzie negocjował warunki porozumienia.

NFOŚiGW już nie pali się do walki w sądzie. Do 6 czerwca będzie negocjował warunki porozumienia.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Katowicach odroczył rozprawę między Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a Stalexportem. Kolejna runda 6 czerwca. O odroczenie prosił fundusz, który zresztą rozpoczął spór sądowy. NFOŚiGW blokuje od końca marca podwyższenie kapitału spółki o 179 mln zł. Nowe akcje ma objąć włoska spółka Autostrade.

Odblokowanie emisji

„Strony prowadzą negocjacje zmierzające do zawarcia ugody (…) i cofnięcia pozwu” — napisał Stalexport w komunikacie o odroczeniu rozprawy.

Na czym miałaby polegać ugoda, nie chcą mówić przedstawiciele ani katowickiej spółki, ani funduszu.

— Najlepiej, aby na ten temat wypowiadali się sami akcjonariusze. My możemy jedynie powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia rozmów — mówi Mieczysław Skołożyński, wiceprezes Stalexportu.

Dzięki porozumieniu z funduszem katowicka firma może zyskać silnego inwestora w branży drogowej, jakim jest Autostrade.

Gwarancje i stal

Na ugodzie skorzysta jednak nie tylko Stalexport. Jest ważna także dla resortu finansów. Gwarantował on bowiem inwestycje stalowe (np. Walcowni Rur Jedność), w których tzw. regwarantem jest Stalexport.

— Minitorujemy sytuację, ale nie mieszamy się — mówi Kuba Lutyk, recznik ministerstwa.

Spór z NFOŚ i GWjest też jednym z warunków zawieszających w negocjowanej przez giełdową firmę transakcji sprzedaży stalowego biznesu. Prowadzi ona rozmowy ze Złomreksem. Ocieplenie stosunków z funduszem może ułatwić finalizację tej transakcji.

Podjęcie negocjacji ucieszyło też akcjonariuszy Stalexportu. Wczoraj na zamknięciu jego kurs wyniósł 7,31 zł po 4,3-procentowym wzroście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu