Starbucks chwali się rekordową sprzedażą

opublikowano: 24-07-2015, 06:59

Miniony kwartał okazał się nadzwyczaj udany dla koncernu Starbucks. Największy na świcie operator kawiarni odnotował bowiem rekordowy poziom sprzedaży, donosi serwis BBC.

W kwartale zakończonym 28 czerwca 2015 r. amerykański gigant zrealizował wzrost globalnych przychodów rzędu 18 proc. do wartości 4,9 mld USD.

Tak mocny wzrost był możliwy głównie dzięki wykupieniu poprzedniego japońskiego partnera Starbucks Japan i otwarcia nowych placówek. W minionym kwartale firma uruchomiła aż 431 nowych lokali. 

Bez uwzględniania nowych placówek, sprzedaż liczona według formuły like-for-like zwiększyła się natomiast o 7 proc.

Z kolei zysk netto sieci kafeterii podskoczył aż o 22 proc. do 626,7 mln USD. 

To był najmocniejszy i najciekawszy kwartał w naszej ponad 23-letniej historii  jako spółki publicznej – tak ocenił wyniki szef spółki Howard Schultz. 

Według niego, dane wskazują, że spółka obsłużyła w minionym kwartale o 23 mln więcej klientów w porównaniu do analogicznego okresu 2014 r. Przy czym 18 mln na terenie USA. 

Dane dobrze odebrane zostały przez giełdowych inwestorów. W posesyjnym handlu cena akcji Starbucks rosła o ponad 3 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu