Start-up ma Lewandowskiego i grant

opublikowano: 18-06-2019, 22:00

Projekt walki z cyberprzemocą dostał rekomendację w programie Horyzont 2020. Wspierany przez inwestorów powalczy o większe pieniądze z UE.

Samurai Labs, start-up, który sztuczną inteligencję zaprzęga do walki z przemocą w internecie, otrzymał grant z Horyzontu 2020. W pierwszej fazie unijnego programu wsparcia innowacji spółki otrzymują 50 tys. EUR na „potwierdzenie gotowości modelu biznesowego do wejścia na rynek”. Etap ten otwiera furtkę do dalszego finansowania — start-up będzie mógł stanąć do konkursu z grantami o wartości 2,5 mln EUR.

„Pozytywna ocena Europejskiej Rady Innowacji jest dla nas potwierdzeniem tego, że nowa metoda zwalczania cyberprzemocy ma potencjał do obniżenia tego zjawiska w przestrzeni internetowej” — skomentował w komunikacie Michał Wroczyński, prezes Samurai Labs.

W startupowy projekt uwierzyli już inwestorzy prywatni. Pieniądze na jego rozwój przekazali piłkarz Robert Lewandowski oraz Dawid Urban, współzałożyciel eSmoking World, należącego obecnie do grupy British American Tobacco. Udział polskich firm w Horyzoncie 2020 jest niewielki. Na ich konto spływa ledwie 1 proc. finansowania przyznawanego przez KE technologicznym spółkom z Europy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane