Czytasz dzięki

Start-up zmienia rynek prawniczy

opublikowano: 09-05-2019, 22:00

TuPrawnik.pl chce ułatwić dostęp do porad specjalistów. Firma została doceniona przez sektor finansowy i ubezpieczeniowy.

Branża prawnicza jest jedną z nielicznych, która w niewielkim stopniu została zagospodarowana przez nowe technologie. Serwis TuPrawnik.pl chce to zmienić. Firma właśnie dostała nagrodę FinTech & InsurTech Awards w kategorii Startup dla najciekawszego rozwiązania technologicznego przeznaczonego dla branży finansów i ubezpieczeń. Została wyróżniona m.in. za usługę e-prawnik. To narządzie pozwalające na zdalne konsultacje prawne, które zostało stworzone dla banku PKO BP.

Generalnie platforma TuPrawnik.pl łączy klientów ze specjalistami w danej dziedzinie prawa. Wystarczy, że zainteresowany wypełni krótki wniosek opisujący problem. Zaszyfrowany materiał trafia do wybranych prawników, którzy specjalizują się w tej dziedzinie. Następnie klient otrzymuje propozycję usługi wraz z wyceną. Może też sprawdzić danego prawnika. Przed umieszczeniem w serwisie każdy ze specjalistów jest dokładnie weryfikowany. W ofercie jest ich już ponad 300. Co ważne, znalezienie właściwego specjalisty jest bezpłatne. Klient płaci dopiero wtedy, gdy wybierze najlepszą ofertę. Na platformie można znaleźć też w stałej cenie pakiety najpopularniejszych, standardowych usług prawnych podzielonych na kategorie. Są one skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i firm.

Sławomir Siezieniewski, prezes TuPrawnik.pl, tłumaczy, że serwis został stworzony, żeby umożliwić każdemu łatwy i szybki dostęp do profesjonalnej porady prawnej.

— Znalezienie specjalisty z konkretnej dziedziny zajmuje zwykle dużo czasu, a dodatkowo nie zawsze znane są koszty usługi na samym początku, co utrudnia porównanie cen — mówi Sławomir Siezieniewski.

W ubiegłym roku serwis zakwalifikował się do MIT Enterprise Forum Poland — jednego z największych na polskim rynku akceleratorów dla start-upów technologicznych. Dzięki niemu twórcy portalu uzyskali dostęp m.in. do zaplecza technologicznego i technicznego, laboratoriów, międzynarodowych ekspertów i mentorów. Twórcy start-upu nie osiadają na laurach. Pracują teraz m.in. nad rozszerzeniem oferty o możliwość wykupienia ubezpieczenia prawnego.

— W efekcie klient będzie mógł za określoną kwotę wykupić polisę, która pokryje koszty świadczenia pomocy prawnej, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Tę usługę wprowadzimy razem z partnerem z branży ubezpieczeniowej — podsumowuje Sławomir Siezieniewski.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane