Stellantis wyprodukował o 600 tys. mniej aut

opublikowano: 28-10-2021, 12:03

Czwarty na świecie producent samochodów poinformował o 14 proc. spadku przychodów w trzecim kwartale, do czego przyczyniło się wymuszone przez brak chipów zmniejszenie planowanej produkcji o 30 proc., czyli 600 tys. aut, donosi Reuters.

Stellantis, który powstał na początku roku po fuzji włosko-amerykańskiego Fiat Chrysler z francuskim PSA, osiągnął 32,55 mld EUR przychodów w trzecim kwartale. Analitycy ankietowani przez Reutersa prognozowali, że wyniosą 33 mld EUR. Dostawy aut koncernu spadły w minionym kwartale o 27 proc. w ujęciu rocznym do 1,13 mln samochodów.

- Skala niedoboru chipów była prawdopodobnie trochę wyższa niż oczekiwaliśmy kiedy ostatni raz rozmawialiśmy z rynkiem w sierpniu – powiedział dyrektor finansowy Richard Palmer, dodając, że łączna roczna utracona produkcja koncernu może być większa niż zapowiadane wcześniej 1,4 mln aut. Zaznaczył, że choć przewidywania dotyczące chipów nadal są trudne, to w październiku widać było “umiarkowaną” poprawę dostaw i oczekuje, że będzie tak dalej w czwartym kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane