Sto biznesplanów powalczy o europejski finał

SW
opublikowano: 21-06-2012, 00:00

Sto projektów z 20 krajów zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu Intela. 20 może pojechać do Sopotu na finał.

Ponad 1000 osób zgłosiło projekty do konkursu organizowanego i fundowanego przez Intel. Dotyczyły 9 kategorii, m.in. nanotechnologii, robotyki, biotechnologii, elektryki i energii, z czego prawie połowaobszarów software i IT oraz aplikacji mobilnych i sprzętu bezprzewodowego. Najwięcej zgłoszeń napłynęło z Polski, Włoch i Izraela.

Do drugiej rundy konkursu zakwalifikowało się 100 biznesplanów z 20 krajów. Spośród nich do trzeciego, finałowego etapu konkursu przejdzie 20 projektów. Ich autorzy zostaną zaproszeni na europejskie finały, które odbędą się 24-26 września w Sopocie, jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei.

Tam, dzięki kolejnym sesjom coachingowym z praktykami biznesu, autorzy projektów przygotują się do obrony pomysłu przed międzynarodowym składem sędziowskim.

Trzy zwycięskie zespoły dostaną nagrody pieniężne — w sumie 50 tys. USD, oraz wyjadą do Krzemowej Doliny w Kalifornii na światowe finały Intel Global Challenge w listopadzie 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu