STOEN odwoła się od decyzji URE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-01-2006, 20:54

STOEN odwoła się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od decyzji Urzędu Regulacji Energetyki (URE), który nie zatwierdził nowej taryfy dla STOEN na 2006 r. - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

STOEN odwoła się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od decyzji Urzędu Regulacji Energetyki (URE), który nie zatwierdził nowej taryfy dla STOEN na 2006 r. - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Jak czytamy w komunikacie, STOEN proponował wzrost średniej ceny energii w obrocie o 1,21 proc., w dystrybucji o 1,76 proc. Oznaczałoby to średni wzrost cen i stawek w taryfie o 1,49 proc. - stwierdza spółka.

Według STOEN, URE, podejmując decyzję w sprawie taryfy, nie uwzględniło całości inwestycji spółki. 

Według STOEN, proponowana przez niego taryfa na 2006 r. zakładała najniższy wzrost cen i stawek w taryfie spośród wszystkich spółek dystrybucyjnych.

STOEN przypomniał, że URE w połowie grudnia 2005 r. zatwierdził taryfy dla 12 dystrybutorów energii w Polsce. STOEN jako jedyna spółka nie dostała zgody na zmianę taryfy. W pozostałych spółkach ceny energii wzrosły od 1,5 proc. do 4,3 proc. (tj. 3,18 proc. w skali całego kraju).

Według prawa energetycznego, do czasu zakończenia postępowania sądowego, klienci STOEN będą płacić za energię według dotychczasowej stawki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane