Stolarka podwoi produkcję podłóg

Paweł Mazur
12-04-2001, 00:00

Stolarka podwoi produkcję podłóg

Stolarka Wołomin przeznaczy w 2001 roku na inwestycje około 12 mln zł. Zarząd firmy chce do końca roku podwoić produkcję klejonych podłóg. 75 proc. wyrobów tego asortymentu firma chce sprzedać na rynkach zagranicznych.

Stolarka Wołomin zamierza wydać w tym roku na inwestycje około 12 mln zł. Część tych środków zarząd spółki planuje przeznaczyć na zwiększenie produkcji podłóg klejonych warstwowo.

Zwiększyć sprzedaż

Zakup parku maszynowego do wytwarzania desek podłogowych ma doprowadzić do podwojenia produkcji tego asortymentu jeszcze przed końcem 2001 roku. Obecnie w zakładzie wytwarza się blisko 30 tys. mkw. podłóg tego typu miesięcznie. Do końca roku, po zakończeniu procesu inwestycyjnego, moce produkcyjne zakładu powinny zwiększyć się do około 50 tys. mkw. miesięcznie. Plan na 2001 rok zakłada sprzedaż na poziomie 400 tys. mkw. podłóg klejonych warstwowo, czyli o około 100 tys. mkw. więcej, niż w roku 2000. Wraz ze wzrostem produkcji zwiększyć się ma również zatrudnienie przy produkcji paneli podłogowych — z dotychczasowych 50 do co najmniej 75 osób pod koniec roku.

Hala w planach

Jeszcze w kwietniu oferta Stolarki Wołomin powinna zostać powiększona o podłogi klonowe, jesionowe, z drewna czereśni oraz kilku odmian drewna egzotycznego. Jeżeli plany dotyczące wzrostu produkcji i sprzedaży zostaną zrealizowane, nie jest wykluczone, że jeszcze w 2001 roku wybudowana zostanie nowa hala produkcyjna. Również w tym roku firma zamierza utrzymać wysoki poziom eksportu — zarząd spółki planuje, że około 75 proc. podłóg trafi na rynki zagraniczne, m.in. do Hiszpanii, Skandynawii, Czech oraz krajów niemieckojęzycznych.

Podłogi produkowane są w Stolarce od 1999 roku. Koszt uruchomienia produkcji wyniósł wówczas około 30 mln zł.

Zainwestować w drzwi

Największy udział w tegorocznych przychodach ze sprzedaży spółki (szacowanych na 225 mln zł) będzie miała produkcja okien i drzwi, stanowiąca 85 proc. przychodów. Spółka z Wołomina znana jest na rynku jednak przede wszystkim jako producent drewnianych okien i drzwi. W 2001 roku spółka chce sprzedać około 440 tys. mkw. okien oraz — podobnie jak w roku ubiegłym — około 750 tys. mkw. drewnianych drzwi. Do połowy 2001 roku, kosztem około 6 mln zł, ma być uruchomiona linia do produkcji skrzydeł drzwiowych, która pozwoli m.in. na obniżenie kosztów wytwarzania tego asortymentu. Produkcją okien (z drewna oraz z PCV) zajmuje się też wyodrębniona spółka Stolimpex, wchodząca w skład grupy Stolarka Wołomin. Uzupełnieniem oferty firmy jest produkcja fasad drewniano- -aluminiowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stolarka podwoi produkcję podłóg