Stolica chce być bliżej przedsiębiorców

Sylwester Sachrczuk
opublikowano: 21-11-2014, 00:00

Współpraca na linii biznes — nauka — m.in. tego będzie dotyczyła współpraca Pracodawców RP z warszawskim ratuszem.

Stolica chce lepiej współpracować z przedstawicielami pracodawców. Trzy tygodnie temu przedstawiciele magistratu podpisali porozumienie o kooperacji z Inicjatywą Firm Rodzinnych. Kolejnym krokiem jest nawiązanie bliższej współpracy miasta z organizacją Pracodawcy RP. Wczoraj podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

— Warszawa to centrum biznesowe, które przyciąga wiele osób z Polski, jak i zagranicy. Jest miastem bardzo dynamicznym i chcielibyśmy, aby powstawało tu jak najwięcej miejsc pracy, aby ludzie mogli wiązać swoją przyszłość z Warszawą. Podpisaliśmy porozumienie z firmami rodzinnymi, a teraz ze związkiem pracodawców, bo chcemy też łączyć naukę z jej zastosowaniami w praktyce. Wspieramy także tych, którzy sami próbują swoich sił. Dla nich utworzyliśmy Centrum Przedsiębiorczości Smolna, które jako inkubator daje szansę na rozwinięcie własnej działalności gospodarczej — mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Jej zdaniem, że dla stolicy rozwój naukowy i technologiczny jest priorytetem — stąd kolejne porozumienia z pracodawcami.

— Nasza organizacja jest zainteresowana współpracą z miastem m.in. w kształtowaniu kierunków strategicznych oraz w tym, co obecnie bardzo interesuje polski biznes, czyli kwestiach dotyczących innowacji — mówił Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Podpisane porozumienie zakłada prowadzenie wspólnych przedsięwzięć miasta i organizacji w kilku obszarach. Chodzi m.in. o tworzenie sieci współpracy środowisk gospodarczych i akademickich. Pracodawcy RP mieliby wspierać komercjalizację badań naukowych. Wśród zakładanych obszarów jest też współpraca dotycząca nowych inicjatyw i projektów B+R w ramach Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej. Poza tym pracodawcy mają pomagać w promocji gospodarczej metropolii warszawskiej, m.in. przez udział w międzynarodowych targach. Prezydent Warszawy dodała, że przedsiębiorcy rozpoczynający działalność otrzymali w ostatnich latach ze strony miasta wsparcie w wysokości ponad 50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sachrczuk

Polecane